Makarska-chorwacjaW jednym z najpiękniejszych regionów całej Chorwacji, na dalmatyńskiej Makarskiej Riwierze, gdzie majestatyczne góry schodzą niemalże wprost do lazurowego Adriatyku, wśród wielu rozsypanych na długości 60 kilometrów urokliwych miejscowości ze żwirowymi, a miejscami nawet piaszczystymi plażami, wyróżnia się ta największa i najgłośniejsza – Makarska.

Miasto leży 60 km od Splitu i słynie przede wszystkim ze swoich walorów rozrywkowych – szerokich możliwości aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim wieczornych i nocnych szaleństw w niezliczonych klubach, barach, dyskotekach i na plażach. Kto szuka ciszy i spokoju, niech lepiej nie wybiera tego kierunku – Makarska to zdecydowanie miejsce dla osób lubiących gwar, gęsto zaludnione plaże i bezsenne noce spędzone na dobrej zabawie.

Plaża w Makarskiej jest typowa – kamienista i dość wąska, infrastruktura hotelowo –gastronomiczna bardzo bogata i zróżnicowana, a oferta rozrywkowa wyjątkowo rozbudowana. Nurkowanie, skutery wodne, łódki, windsurfing, kitesurfing, bungee – miłośnicy tego typu sportów i ekstremalnych aktywności będą się czuli w Makarskiej jak ryba w wodzie. Pamiętajmy, że w płytszych miejscach w morzu obecne są jeżowce.

Życie nocne w Makarskiej

Po całodziennej zabawie na wodzie i w powietrzu czas na wieczorne szaleństwa. W zależności od upodobań, możemy bawić się w popularnych dyskotekach – na przykład w słynnej Grocie zaaranżowanej w prawdziwej jaskini z przezroczystym dancefloorem, przez który będziemy obserwować podwodny świat. Dla tych, którym niepotrzebne do szczęścia są roztańczone tłumy, elektroniczna muzyka i drogie drinki, o lepszą opcją będzie zabawa w kawiarenkach i barach usytuowanych przy plaży. Kolorowe koktajle, lokalne pyszności, dobra muzyka i tańce pod gołym niebem – to chyba najprzyjemniejsze oblicze Makarskiej – miasta, które nigdy nie zasypia.

Ponadto przez cały letni sezon – od czerwca do września – trwa Makarskie Lato Kulturalne, a w jego ramach odbywa się mnóstwo bardzo ciekawych imprez: Rybackie Noce, Letni Karnawał, Noc Kalelargi, koncerty, przedstawienia teatralne.

A jeśli w nawale tych atrakcji zatęsknimy za kontemplowaniem przyrody i zabytków kultury, w Makarskiej  znajdziemy również coś dla ducha: możemy udać się na górską wycieczkę, długi spacer brzegiem morza lub wybrać się na zwiedzanie – obejrzymy Kaćićev Trg – tarasowy plac w centrum miasta z pomnikiem poety Andrije Kaćića Mijośića z 1890 roku, XVIII-wieczną studnię, kościół św. Marka na placu Kaćić z charakterystyczną wieżą i barokową fontanną, klasztor Franciszkanów i należące do niego Muzeum Muszli, Muzeum Miejskie ze związaną z historią miasta kolekcją etnograficzną i archeologiczną.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *