Niestety Chorwacja to kraj gdzie paliwa są znacznie droższe niż w Polsce. Więcej za benzynę zapłacimy również jadąc przez Czechy i Austrię. Warto więc zatankować w Polsce, a potem tankować w Słowenii, gdzie paliwo jest o kilkanaście groszy tańsze. Sieć stacji benzynowych w Chorwacji nie jest bardzo rozbudowana, szczególnie na wyspach, dlatego lepiej nie jeździć na rezerwie. Większość stacji benzynowych jest czynna wyłącznie w ciągu dnia, do godziny 19-22. Na większości stacji istnieje możliwość dokonania płatności kartą, jednak warto zawsze mieć ze sobą gotówkę przeznaczoną na ten cel.

  • olej napędowy (diesel) – 9,93 kn
  • benzyna 95 – 10,70 kn
  • benzyna 98 – 11,00 kn
  • LPG – 5,80 kn

autostrada chorwackaPodróżując po autostradach Chorwacji uiszczamy opłatę po przejechaniu konkretnego jej fragmentu (nie obowiązuje system winietowy). Akceptowane są opłaty dokonywane za pomocą gotówki (EUR lub HRK) oraz kart płatniczych AMERICAN EXPRESS, DINERS, MASTER CARD, MAESTRO, VISA.
Przy wjeździe na autostradę należy pobrać kartę, którą zachowuje się aż do zakończenia podróży. Jej zgubienie lub zniszczenie wiąże się z opłatą równą dwukrotności kwoty należnej za najdłuższy możliwy przejazd na danej autostradzie. Sankcje finansowe czekają nas również w przypadkach, gdy opuścimy autostradę po więcej niż dobie licząc od czasu, który zarejestrowała karta na wjeździe (bez uzasadnionej przyczyny).

Zapraszamy do dyskusji o podróżach do Chorwacji na  naszym forum!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *