Mimo, że infrastruktura hotelowa w Chorwacji stoi na coraz wyższym poziomie, zdecydowanie lepiej wybrać apartament lub domek – to ostatnie rozwiązanie jest polecane zwłaszcza tym, którzy wybierają się na wczasy większą „ekipą”. Palm tree lake house

Apartament lub samodzielny domek to opcja nie tylko tańsza od hotelu, ale też znacznie bardziej uniwersalna. Możemy przebierać w ofertach tego typu – od skromnych, lecz zwykle dobrze wyposażonych (kuchnia, grill, wi-fi) i funkcjonalnych domków w małych miejscowościach po luksusowe apartamenty z kilkoma sypialniami i widokiem na morze czy domki z basenem i ogrodem.

Tygodniowy koszt wynajęcia kwatery może się wahać od kilkuset do kilku tysięcy złotych i jest zależny od standardu, ilości łóżek oraz walorów turystycznych danego regionu i miejscowości; można jednak przyjąć, że średnia cena za wynajęcie domku o niezłym standardzie, z dwiema sypialniami w atrakcyjnym regionie (np. Istria) to około 2 000 zł za tydzień.

Zaletą tego typu rozwiązania jest nie tylko relatywnie niższy koszt pobytu, ale przede wszystkim pełna samodzielność, która w chorwackich warunkach jest na wagę złota. Zmuszeni niejako do Beach housesamodzielnej aktywności poznajemy na własną rękę atrakcje turystyczne, regionalną kuchnię i zwyczaje. Choć, oczywiście, jeśli ktoś lubi lenistwo przy hotelowym basenie, posiłki podane „pod nos” i co dzień świeże ręczniki, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać którąś z licznych ofert ośrodków wypoczynkowych – podejmujmy jednak decyzję ostrożnie, sprawdzając uprzednio opinie na forach internetowych i pytając znajomych; wiele hoteli w Chorwacji to prawdziwe relikty pamiętające jeszcze epokę Tito, przy czym ceny są nieodmiennie wysokie, lepiej więc wybierać ośrodki najwyżej oceniane, chwalone i polecane.

Apartamenty dzielimy według ich standardu na dwu-, trzy-, cztero – pięciogwiazdkowe; te ostatnie to opcja najbardziej luksusowa. Oddzielną kategorią dla tego rodzaju kwater są apartamenty typu studio, których skala standardu rozpina się od dwóch do czterech gwiazdek. Są to dwupokojowe apartamenty z łazienką i aneksem kuchennym, bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Obok apartamentów, często spotykaną opcją noclegów w Chorwacji są pokoje. Różnią się od apartamentów przede wszystkim tym, że toaleta i kuchnia są dzielone z innymi współlokatorami domu; nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, natomiast różnica w cenach między dającymi pełną swobodę apartamentami a pokojami nie jest duża, chyba warto więc dobrze zastanowić się nad sensem wynajmowania pokoju.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here