Choroby skóry dotyczą większości osób, każdy chociaż raz zmagał się z bardziej lub mniej poważną dolegliwością. W większości przypadków pomagają odpowiednie środki pielęgnacyjne czy leki dostępne bez recepty. Kiedy należy skonsultować objawy z lekarzem, a w jakich przypadkach nie jest to konieczne?

Maść na wiele dolegliwości

 W aptekach coraz częściej spotkać można dermokosmetyki oraz maści łagodzące wiele dolegliwości. Brak czasu, niechęć do długiego oczekiwania na wizytę czy czekanie w długich kolejkach sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po dostępne bez recepty preparaty. Wiele schorzeń nie wymaga specjalistycznego leczenia, zwłaszcza jeśli problemy skórne występują rzadko. Przesuszona czy podrażniona skóra nie jest powodem zażywania specjalistycznego leku, zwykle wystarczy zmiana środków myjących czy balsamów na łagodniejsze i od razu można poczuć efekty działania. W przypadku atopowego zapalenia skóry, liszaja rumieniowatego, liszaja płaskiego , łojotokowego zapalenia skóry czy łagodzenia objawów po ukąszeniu owadów zwykle wystarcza zastosowanie maści hydrocortisonum kupisz ja tutaj (https://www.aptekagemini.pl/hydrocortisonum-0-5-krem-15g.html)

Zawarte w niej składniki szybko pozwalają uporać się z przyjemnymi dolegliwościami, pomagają odzyskać zdrowy wygląd skóry, przywracając dobre samopoczucie. Wiele osób ceni sobie stosowanie maści z witaminą A na przesuszenie czy podrażnienie skóry spowodowane zbyt długim przebywaniem na słońcu czy też reakcją na nowy kosmetyk czy detergent. Stosowanie sprawdzonych środków skutecznie pomaga zwalczyć objawy, a także zapobiega nawrotom nieprzyjemnych dolegliwości. Optymalny skład maści pomaga uniknąć długiego oczekiwania na wizytę u dermatologa, a jednocześnie złagodzić objawy i wyleczyć skórne schorzenie. Warto przed umówieniem wizyty skonsultować się z farmaceutą, który pomoże dobrać odpowiedni do schorzenia preparat.

Kiedy niezbędna jest konsultacja dermatologiczna?

Maść cynkowa, maść z witaminą A, hydrocortisonum to najpopularniejsze i najbardziej skuteczne maści na większość dolegliwości skórnych. W przypadku braku poprawy lub nasilenia się objawów po zastosowaniu środków dostępnych bez recepty niezbędna jest wizyta u specjalisty dermatologa. Podobnie jak w przypadku problemów skórnych połączonych z innymi dolegliwościami jak np. gorączka, wymioty, duszności należy od razu skonsultować się z lekarzem. Warto pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z informacjami dołączonymi do opakowania leków bez recepty i bezwzględnie stosować się do szczegółowo opisanych zaleceń.

Należy przestrzegać wskazówek dotyczących dawkowania, a także interakcji z innymi lekami czy alkoholem. Rozsądne stosowanie leków bez recepty z pewnością pozwoli uniknąć poważniejszych dolegliwości czy nasilenia się objawów. Dostępne bez recepty maści z pewnością skutecznie pomogą w walce ze schorzeniami skóry, ale warto mieć świadomość, że wiele dolegliwości wymaga specjalistycznego i długotrwałego leczenia, dlatego warto skonsultować się z farmaceutą przed zakupem preparatu dostępnego bez recepty.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTransport LTL – czym jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here