Wyspa południowej Dalmacji, ojczyzna Marco Polo, charakteryzuje się  wspaniałą roślinnością – gajami oliwnymi, cyprysami, drzewami laurowymi, łagodnym klimatem i wspaniałymi krajobrazami.

Oprócz domu rodzinnego słynnego weneckiego podróżnika, na Korčuli zwiedzimy katedrę św. Marka z imponująca dzwonnicą (w głównym mieście Korčula), obejrzymy barwną imprezę folklorystyczną Moreśka, organizowaną na pamiątkę  walk mieszkańców z piratami (pod koniec lipca) oraz wypijemy jedne z najlepszych chorwackich win i skosztujemy smacznej kuchni.

Wyspa Korcula - Chorwacja

Plaże, w większości skaliste i żwirowe, są kameralne i nie tak zatłoczone jak w popularnych kurortach kontynentalnej Chorwacji.

Powierzchnia wyspy to 271,47 km² – długość to prawie 47 km, a szerokość od 5,3 km do 7,8 km. Linia brzegowa rozciąga się na długość 190,7 km.

Korcula posiada dwa charakterystyczne szczyty – 568 m n.p.m (Klupca) oraz 510 m n.p.m. (Kom). Obecnie na wyspie mieszka ok. 17 tysięcy osób.

Główne miasta tejże wyspy to Korcula, Blato, Vela Luka, Lumbarda oraz Zrnovo.

Korcula to przede wszystkim turystyka, z której żyją tamtejsi mieszkańcy. Najwięcej urlopowiczów zaobserwować można już tradycyjnie w okresie letnim. Spore dochody generują także takie gałęzie gospodarki jak uprawa oliwek, winorośli oraz rybołówstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here